Odporúčame náš eshop:

 

NOVINKY

arr3

KONTAKTY

Enersol, s.r.o.
Rakovo 174
038 42 Príbovce
tel: +421 905 875 290
darzdravia@gmail.com

 


Úvod » Koloidné striebro

Koloidné striebro

Koloidné striebro dočasne kúpite v našom druhom e-shope:
 


Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro je úplne homogénny roztok, ktorý pozostáva z milióntin veľmi maličkých a jemných čiastočiek. Vyrába sa elektrolýzou z väčšieho kusu, veľmi čistého takzvaného kvadratického striebra a z očistenej ultračistej vody. Všetky častice, ktoré majú veľkosť od 1 do 500 nm, nazývame koloidom.

Koloidné striebro sú maličké častice a ióny čistého striebra v mimoriadne čistej deionizovanej vode. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe. Kvôli strate náboja – čo je prírodný proces – postupne sa znižuje ich účinnosť, takže sa nemôžu používať časovo neobmedzene. Po 90-dňovom rozklade častice striebra s kladným nábojom pomaly strácajú svoj náboj, ich pohyb sa spomaľuje a nebudú také účinné.

Koloidné striebro je jediná forma striebra, ktorú môžeme bezpečne používať. Do tkanív presakuje príliš pomaly, preto nezapríčiňuje tkanivovú iritáciu.


História liečby striebrom
 
Antimikrobiálne vlastnosti striebra zaznamenala už staroindická medicína. K využitiu striebra ako antimikrobiálneho prostriedku vo väčšej miere došlo až v čase rímskeho impéria. Všetky patricijské domy uchovávali jedlo v strieborných nádobách a do mlieka a tekutín sa ukladali strieborné mince. Tento zvyk sa uchoval aj v stredoveku. Užívanie strieborných príborov a strieborných nádob bolo samozrejmosťou. Aj nádoby na svätenú
vodu v kostoloch boli zo striebra, voda v nich bola prakticky sterilizovaná. Najlepšia éra pre koloidne striebro bolo obdobie medzi svetovými vojnami.

Striebro sa užívalo ako prvotný liek pri liečbe prenosných chorôb a užívalo sa ústne aj vnútro žilne. Ale v priebehu druhej svetovej vojny sa na trhu objavili sulfonamidy a potom antibiotiká. Teda liečivá na rovnaké ochorenia, ale v lacnejších obaloch s výhodou ľahkého skladovania vo forme kapsulí a neskôr tabliet. V neprospech koloidného striebra zohrala rolu ešte jedna skutočnosť a to, že v priebehu šesťdesiatych rokov minulého storočia sa začal dôsledne a v medzinárodnom merítku presadzovať princíp, že prírodné látky v úplne čistej podobe nesmú byť patentované ako liečivá. To znamenalo, že na ich vývoj, výrobu a predaj nemôže vzniknúť nikomu výhradné právo. Táto okolnosť tiež spôsobila prechod z používania striebra na používanie antibiotík a takto vlastne došlo k postupnému prechodu od liečenia k veľkému biznisu.

V roku 1993 v podstate únik informácií o vybavení kozmonautov spôsobil opäť záujem o koloidné striebro. Verejne vyšlo najavo, že ako americkí tak aj ruskí kozmonauti, teda osoby, ktorým je po zdravotnej stránke venovaná najväčšia starostlivosť, odlietajú do vesmíru so zásobami koloidného striebra, určeného pre širokospektrálne zdravotné aj hygienické použitie.

V roku 1997 bola zverejnená správa, že hlavný lekár amerického ministerstva obrany poveril špeciálny tím expertov zistiť najúčinnejšie antivírové, antibakteriálne a antiseptické látky, ktoré bymohli byť rýchlo k dispozícii pre vojnové operácie - víťazom sa stalo koloidné striebro.

Často sa medzi vedcami hovorí o tom, že častice striebra sa v organizme prejavujú ako „strieborné strely“, čo znamená, že samé vyhľadávajú choroboplodné zárodky a priťahujú ich svojím opačným elektrickým nábojom (majú silný kladný náboj, zatiaľ čo väčšina choroboplodných zárodkov má náboj záporný). Preto je možné povedať, že nejde o náhodný, ale naopak o cielený proces, čo v konečnom dôsledku zásadne podporuje liečbu a urýchľuje uzdravenie.

Moderný výskum vedeckou metódou

V roku 1861 Thomas Graham zistil, že isté častice môžu preniknúť cez bunkovú stenu, kým iné nie. Objavil stabilný prechodný stav hmoty a bol schopný ho aj charakterizovať. Podstata Grahamovho objavu spočíva v tom, že chemické prostredie sa môže dostať do rozpustného stavu aj tak, že vyrobil suspenziu, pre tento prechodný stav použil výraz koloid. Čiastočky striebra v koloidnom striebre nie sú vo vode rozpustené, ale suspendované. Želatína a jej podobné prostredia boli preňho najlepšie vysvetliteľné týmto jedinečným stavom.

 
Fakty

Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia v okolí jednobunkových živočíchov, bráni ich životným funkciám, a tak behom krátkeho času uhynú. Ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožvanie a napomáha ich zničeniu. U húb a baktérií blokuje životne dôležitý Enzým a tým zapríčiňuje ich zničenie.

Už pri koncentrácii 10 ppm má väčší antibakteriálny účinok ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (zdroj: Science Digest magazin 1978, marcové číslo)

V laboratórnom prostredí v skúmavke za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu nemocničných nákaz – Stafylococcus Aureus – dokáže tiež zničiť za takýto čas. Proti tejto forme striebra sa nevytvárajú rezistentné kmene.

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy jasne preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Okrem toho má koloidné striebro vysoký účinok na regenaráciu kostí, hoja sa až o 50 % rýchlejšie. Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podraždenú kožu, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív, a navyše má šterilizujúci účinok.

Možnosti využitia koloidu striebra
 
Koloidné striebro sa evidentne podieľa na dozrievaní T-buniek, jednej z najdôležitejších zložiek imunitného systému. Okrem toho koluje v krvnom obehu, čo je zvlášť významné pre jeho doplnenie, nakoľko pri kontakte umŕtvuje choroboplodné víry, baktérie a plesne. Tým uľahčuje prácu imunitnému systému.

Okrem toho vykazuje koloidné striebro aj antioxidačnú aktivitu. Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patria k nim pôvodcovia 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie: z dlhého zoznamu vymenujeme za baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakteriodae, neiserie, helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a dalšie koliformy, salmonely, Bacilus aureus a ďalšie bacily, z vírov: HIV, herpetoviry, chrípkové víry a ďalšie, z plesní kandidy, giardie, trychomony a iné.

Koloidné striebro má ďalšiu príjemnú vlastnosť a to jeho chemicky neutrálne sa chovanie k všetkým tekutinám a liekom vrátane antibiotík. Nemá však logické opodstatnenie užívať antibiotiká spoločne so striebrom. Ďalej nedráždi zažívacie ústrojenstvo, čo znamená, že koloidné striebro môžu bez obáv užívať aj osoby trpiace akútnym prekyslením žalúdka, pálením záhy, kolikou a ďalšími zažívacími problémami. Výskumy s koloidným
striebrom ukázali, že väčšina baktérií a vírov nedokáže proti nemu vyvinúť sebaobranný mechanizmus.

Koloidné striebro zabíja nielen chorobné baktérie, ale aj baktérie telu priateľské, ako napríklad laktobacillus acidophilus, laktobacillus bulgaricus, laktobacillus bifidus a podobné, rovnako ako to robí väčšina antibiotík. Je nutné tieto baktérie obnoviť najlepšie konzumáciou vhodných jogurtov alebo ešte lepšie symbiotickými laktobacilmi vo forme tabletiek.

Spôsoby aplikácie koloidného striebra
 
Najúčinnejší spôsob je vnútorné užitie, obvykle ráno a večer piť striebro a medzi tým konzumovať laktobaktérie v podobe vhodných jogurtov alebo tabliet ako napr. Symbi-lakt a pod. Množstvo pitia je určené predovšetkým koncentráciou ppm koloidného striebra.
Ďalej je možné vykonávať aj výplachy úst - odstraňuje mimo iného aj zápach z úst, ničí baktérie zubného povlaku. Veľmi účinné je kloktanie a výplach nosových dutín koloidným striebrom. Je možné vykonávať aj výplachy pošvy alebo dezinfekciu konečníka, ďalej výtery ušných otvorov atď. 

Takisto sa dá koloidné striebro používať ako očné, nosné a ušné kvapky, pomocou skleneného kvapkadla. Musím však upozorniť, že jeho aplikácia do očí môže byť pre niekoho veľmi nepríjemná, pretože sa môže prejaviť dočasným pálením, ktoré však čoskoro vymizne. Ako sprej môžte použiť nosný sprej Vincentka o obsahu 25 ml s aplikačnými nástavcami.

Ďalej sa s ním dajú pomerne úspešne eliminovať telesné pachy. Na toto sú však vhodnejšie silnejšie koncentrácie - od 20 ppm vyššie.Vonkajšie potieranie akné, vyrážok, ekzémov, oderov a rezných rán, miesta bodnutia hmyzom a hlavne miesta zasiahnuté plesňami. Koloidné striebro patrí medzi najúčinnejší prostriedok proti celkovému zaplesneniu organizmu, hlavne tráviaceho traktu. Kombinácie klystíru a pitia koloidného striebra dokáže zásadne uľahčiť ľudskému organizmu deptanému zaplesnením.

Koloidným striebrom môžeme dezinfikovať napr. na cestách nápoje pridaním pár kvapiek do tekutiny, alebo do domácich konzerv či zaváranín. U domácich zvierat môžeme tiež potierať rany a vyrážky, tiež môžeme dezinfikovať hračky alebo hrnce. Aj domáce kvety, hlavne ak sú zasiahnuté nákazou alebo parazitmi, môžeme postriekať koloidným striebrom. Skúste pridať pár kvapiek do vázy s kvetinami a uvidíte, že vydržia dlhšie svieže. Tiež môžte ním impregnovať textil ako ponožky, spodné prádlo.Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

Ďalšie možnosti použitia koloidného striebra:

Zápal stredného ucha      
Kolitída – zápal hrubého čreva     
Pásový opar               
Chrípka
Opar                                  
Zápal očného viečka                   
Žalúdočné vredy        
Zápal močového mechúra
Spáleniny                          
Reumatizmus                                 
Cukrovka                     
Malo pľuzgierové impetigo
Zápal očnej rohovky         
Svrbenie                                        
Lišaje                          
Zväčšenie prostaty
Absces                              
Zápaly (všeobecne)                       
Ekzémy                       
Dermatóza 
Zápal nosových dutín        
Vredy                                            
Psoriáza                      
Infekčná hnačka
Zápal čelových dutín         
Zápal slinivky brušnej                   
Plesňové ochorenia tráviaceho traktu
   
Vnútorne užívanie koloidu Ag (Platí len mimo EU!):

– preventívne: max. 1 lyžička denne (asi 5 ml);
– podporne pri nachladnutí, infekciách, chrípke: 4 x denne 1 lyžička (4 x 5 ml);
– podporne pri chronických ochoreniach: 2 x denne 1 lyžička (2 x 5 ml);
– pre zvýšenie vitality: max. 6 lyžičiek denne (do 30 ml);

Na dávkovanie koloidného striebra používajte iba plastové lyžice !


Reštriktívna politika EU v oblasti zdravia a výživy postupne obmedzuje slobodnú voľbu občanov pri výbere spôsobu stravovania, voľby alternatívnych možností liečby a udržiavania svojho vlastného zdravia, a pod. Na trh sa stále viac dostávajú predovšetkým geneticky modifikované potraviny a len chemicky pripravované lieky veľkých farmaceutických spoločností. Alternatívne výrobky, ako sú nemodifikované, „bio” pestované a pripravované potraviny, voľno predajné doplnky stravy, vitamíny, a pod. sú rôznymi reštriktívnymi opatreniami stále viac a viac obmedzované na trhu. Podľa nových smerníc Komisie Európskeho spoločenstva sa výrobky prvkov v koloidnej forme nemôžu užívať vnútorne (t.j. piť). Je možné ich použiť ako kozmetické prípravky, t.j. na vonkajšie použitie. Avšak veľký počet výskumov a štúdií (aj z dielne veľkých farmaceutických spoločností) zistilo a množstvo užívateľov na celom svete potvrdilo prospešnosť a bezpečnosť koloidných produktov aj pri užívaní ako výživové doplnky.


Maximálna bezpečná denná dávka:

Agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) zistila, že dávka 325 mikrogramov koloidného striebra denne je pre ľudské telo s hmotnosťou 72 kg netoxická. V jednej lyžičke (5 ml) koloidného striebra s koncentráciou 10 ppm je obsiahnutých 50 mikrogramov čistého striebra, dá sa teda ľahko vypočítať, že pri hmotnosti 72 kg je bezpečné užívať 6 lyžičiek denne.
Koloidné striebro je vhodné i pre tehotné ženy a deti. Pre deti odporúčame dávkovanie prispôsobiť hmotnosti dieťaťa.

Tieto spôsoby použitia majú výlučne informatívny charakter. Väčšina pochádza z odbornj literatúry, za použitie a dávkovanie je zodpovedný spotrebiteľ.
Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!


Kde sa dá koloidné striebro kúpiť?

Kvalitné koloidné striebro o koncentrácii 20 ppm si môžete zakúpiť aj v našom internetovom obchode. (POZOR! V rámci Európskej únie nie je určené na vnútorné užívanie.) Na požiadanie môžeme vyrobiť aj inú koncentráciu napr. 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 ppm. Nami predávané koloidné striebro je vyrobené kvalitným prístrojom značky CRAFTGEN a z ultračistej vody určenej pre injekčné účely.

Môžem si koloidné striebro vyrobiť aj sám doma?

Áno, kvalitné koloidné striebro sa dá vyrobiť aj v domácich podmienkach. Potrebujete na to však prístroj, ktorý sa dá zakúpiť aj v našom internetovom obchode. Ponúkame vám kvalitné prístroje značky CRAFTGEN, ktoré vyrábajú koloidy striebra s požadovanou koncentráciou.

Časté otázky a rady spojené s výrobou koloidného striebra si môžete prečítať TU.


YTU3Yz